Як прати термобілизну, щоб вона не втратила своїх властивостей?

З настанням холодів, навіть ті з нас, хто визнає спорт тільки по телевізору, сидячи на дивані, докуповують теплу комфортну термобілизну. А що говорити про рибалок, сноубордистів, гірськолижників, туристах, альпіністів і мисливців? Вже ці хлопці знають точно, наскільки важливо і як необхідна термобілизна в холодну пору року.

До речі, в повсякденному житті термобілизну можна дуже навіть носити. Головне - правильний догляд, щоб така потрібна річ прослужила вірою і правдою якомога довше, при цьому, не втрачаючи своїх функціональних якостей.
Як мінімум, уважно вивчіть інформацію виробника на ярличку. Саме на ньому вказується інформація про прання, сушіння, прасування. Але, погодьтеся, не зайвим буде заглибитися в суть питання!

Що таке термобілизна?

Термобілизна має терморегулюючі, дихаючі  властивості, а все завдяки специфічному плетінню тканинних волокон, в яких комбінуються в різних пропорціях натуральні і штучні нитки. У деяких, особливо просунутих моделях в нитки вплітають навіть срібло, яке надає антибактеріальні властивості термобілизни, тим самим усуваючи неприємний запах поту.
Натуральні волокна, що використовуються у виготовленні термобілизни - це шерсть і бавовна, штучні - еластан, акрил, поліестер і інші. Ось від того, які переважають в термобілизні волокна і відрізняються характеристики тканини, розрізняються способи прання та догляду за нею.

Як прати термобілизну з вмістом вовни?

Термобілизну з додаванням натуральних вовняних волокон краще прати вручну при температурі не більше 30 ° С спеціальними миючими засобами, призначеними для вовняних виробів. Для прання термобілизни з високим вмістом шерсті можна використовувати відбілювачі, миючі засоби з хлором і ензимами, агресивні засоби для виведення плям.
Вовняну термобілизну не можна здавати в хімчистку, не можна віджимати вручну, ні тим більше в машинному барабані, не можна кип'ятити, не можна сушити на опалювальних і нагрівальних приладах.
 Машинне прання можливе, але тільки в делікатному режимі для вовни, з додаванням рідких миючих засобів і засіб для пом'якшення води Calgon. Останній, до речі, не тільки вбереже від накипу деталі машини, але, підвищить якість прання, зменшить витрату порошку.

Як прати бавовняну термобілизну?

Термобілизна з бавовняною ниткою стирається вручну або у пральній машині в режимі делікатного прання при температурі не вище 30 ° С.