Пральний порошок: міфи і викриття

Сьогоднішня економічна ситуація в країні та спекуляції маркетологів породили безліч міфів про пральні порошки. Багато недобросовісних виробників та реалізаторів маніпулюють відсутністю повної інформації і вводять споживача в оману, вигадуючи красиві легенди і спростувавши наукові факти. У цій статті ми виступимо в ролі «руйнівників легенд» і розповімо про всі нюанси та особливості складу, виробництва і дистрибуції ''пральних порошків'' і ''рідких засобів для прання'' на території України.


Порошок на основі «натуральних» компонентів - правда чи обман?


Що ж таке «натуральність»? Натуральний компонент передбачає його присутність в природі і додавання до складу продукту в первозданному вигляді або у вигляді екстракту. Коли ми говоримо про «натуральне мило», тут є один нюанс. Натрієві солі олеїнової і пальмітинової кислот дійсно існують у природі, але для промислових цілей, з причини високої вартості, їх синтезують і отримують тільки хімічним шляхом. Це ж стосується мильних горіхів, які є однією з форм «натурального мила». Найкращі дитячі порошки виробляються на основі мила, і все ж, їх можна назвати «умовно натуральними». Також в якості основи деяких порошків використовують природний мінерал трону. У природі дійсно існує мінерал трону, який являє собою карбонат натрію на 10 молекул води, але в промислових масштабах, в силу його високої ціни і природньої нестабільності, карбонат натрію синтезується знову-таки виключно хімічним шляхом. Якщо ми говоримо про первозданний вигляд таких миючих компонентів мила як олеїнова і пальмітинова кислота - це зола і попіл, то, чим стирали наші предки мільйони років тому. Але такі кошти навряд чи влаштують сучасну господиню, тому зі словом «натуральність» будьте на чеку.

Ензими - найшкідливіший компонент пральних порошків. Чи так це?

Ензими відносяться до III-IV класу малонебезпечних речовин. У складі порошків вони присутні в невеликих кількостях - від 0,1 до 0,5%. Ензими в чистому вигляді дійсно шкідливі для шкірних покривів. Але при такому низькому процентному вмісті (на 100 г порошку 0,1-0,5 г ензимів) вони не представляють абсолютно ніякої шкоди, навіть в складі дитячих порошків для прання. При цьому ензими покращують якість прання в кілька разів. Порошки, що не містять ензими, мають дуже низьку миючу здатність. Тому, якщо стоїть питання безпеки, то слід звернути увагу на кількість фосфатів і ПАР, але точно не на слідові кількості ензимів. 

ПАР. Прибрати не можна залишити ...?


У випадку з присутністю ПАР (поверхнево-активні речовини) в складі ''пральних порошків'' є дві діаметрально протилежних помилки. Перше: чим більше ПАР в складі, тим краще, в хорошому порошку кількість ПАР має бути не менше 15%. За радянських часів, дійсно, по ГОСТу кількість ПАР мало становити не менше 15%. Багато з нас пам'ятають пральний порошок «Лотос», після застосування якого на руках виникав висип і роздратування навіть у людей з нормальною реакцією шкіри. Сьогодні, багато виробників знизили кількість ПАР у формулі прального порошку до діапазону 5-15%. У пральному порошку Green & Clean Professional] кількість ПАР становить до 5%, при цьому миюча здатність порошків цієї торгової марки - одна з найвищих на ринку України. Такий результат досягається за рахунок додавання сучасних комплексопросвітників, які підсилюють дію навіть невеликої кількості ПАР. 

І другий міф - добрий пральний порошок не повинен містити пави взагалі. Справа в тому, що волокна тканини за своєю природою гідрофобні, як і забруднення. Пави ж знижують поверхневий натяг і покращують змочуваність волокон водою, допомагаючи активним компонентам проникати всередину тканини. Без ПАВов процес видалення забруднень неможливий в принципі. На жаль, на сьогоднішній день альтернативи ПАВам немає, і прибрати їх повністю не можливо, тільки якісні комплексопросвітників в складі формули можуть посилити дію невеликої кількості ПАВов і знизити кількість останніх до максимально безпечного рівня. Багато хто з нас хочуть отримати відмінний результат прання, при цьому зводячи до мінімуму шкідливий вплив побутової хімії на організм. Саме тому, ми рекомендуємо вибирати порошки для прання з вмістом ПАВов в своєму складі менше 5%.

Фосфати. Міф чи катастрофа?


Багато хто не надає значення фосфатам в складі порошку, незважаючи на активне обговорення в інформаційних ресурсах. І дуже даремно. Фосфати - найбільш отруйний і небезпечний компонент миючих засобів. У США і Японії повністю відмовилися від фосфоровмісних речовин в складі миючих засобів, в Європі знизили допустиму концентрацію до 0,5%. У чому ж небезпека фосфатів? По-перше, саме фосфати є причиною шкірних подразнень і алергічних реакцій. По-друге, фосфати ведуть до екологічної катастрофи глобальних масштабів. Потрапляючи зі стічними водами у водойми, фосфати ініціюють розмноження синьо-зелених водоростей, що призводить до цвітіння води і масової загибелі риби. Як наслідок, руйнується екосистема водойми, гине флора і фауна. 

Сьогодні на полицях нашої країни можна зустріти порошки з вмістом фосфатів до 30%, серед них є навіть порошки для дитячої білизни в тому числі і дитячі порошки для новонароджених. ''Пральні порошки для дитячої білизни'' повинні зовсім не містити фосфатів, хлору і оптичних відбілювачів. Купити дитячий пральний порошок з безпечним складом ви можете в інтернет-магазині побутової хімії greenclean.ua. Поважайте себе, бережіть планету і не дозволяйте реалізовувати вам продукцію небезпечну для здоров'я і навколишнього середовища, тим більше що на ринку України є багато безфосфатних порошків на будь-який смак і гаманець. В першу чергу це стосується ''дитячих пральних порошків''.

Піноутворення


Велика кількість піни при використанні сипучих і ''рідких порошків для прання'' часто асоціюється з хорошою миючою здатністю. Чим більше піни - тим порошок краще пере, якщо порошок не піниться - він, отже, не працює. З точки зору хімічного процесу, пенообразующие компоненти покращують якість прання максимум на 1%, при цьому піна надає згубну дію на пральну машину: забиваються шланги, вода потрапляє на різні деталі, машинка виходить з ладу. Рішення і пріоритети за вами: поліпшення якості прання на 1% або зменшення терміну служби пральної машини і подальший дорогий ремонт.

Вартість одного прання і ціна за пачку


Стандарт витрат прального порошку на 1 прання (5 кг білизни) за радянських часів становив 250 г. При цьому, згідно з ГОСТ до складу входило до 60% солі, яка виконувала тільки одну функцію - «штучного збільшення ваги» і на результат і процес прання абсолютно не впливала. Ваговій баласт робили для того, щоб споживач здійснював покупки частіше. Це такий «маркетинговий обман» на рівні цілої країни. Сучасні українські та зарубіжні виробники випускають порошки з витратою 150-250 г на прання, в залежності від класу продукту. Але на полицях зарубіжних супермаркетів вже з'явилися порошки пральні автомат і порошки для ручного прання нового покоління, витрата на прання яких становить 50 г. Якість прання цих порошків дуже висока, при цьому вартість одного прання нижче, ніж неякісного порошку з небезпечним складом і великою витратою. Так, концентровані пральні порошки ''Green & Clean Pro COMPACT'' мають високу миючу здатність, при цьому витрата на одне прання всього 50г. Прибравши всю сіль з формули, і залишивши тільки активні компоненти преміальної якості, компанія ''Unilife'' досягла оптимального балансу між якістю і вартістю прання. Також ви можете купити рідкий пральний порошок Green & Clean Professional з витратою 30 мл на прання. Рахуйте уважно кількість прань і вартість одного прання. Не дайте ввести себе в оману низькою ціною за пачку.

Вітчизняний або закордонний?


Незадовільна якість вітчизняної продукції протягом останніх десятиліть призвела до практично повної відмови споживача від національного продукту. Але сьогодні ситуація змінюється, і на українському ринку з'являються вітчизняні виробники з європейськими підходами в роботі і сертифікованою системою виробництва. Багато українських компаній випускають дійсно якісний продукт, що відповідає світовим стандартам. Такий сплеск національного виробництва обумовлений високим курсом долара і неможливістю імпортувати продукцію, залишаючись конкурентоспроможними в ціні на полиці. Імпорт - далеко не самий вигідний вид діяльності, багато виробників сьогодні намагаються отримати всі сертифікати якості і експортувати свою продукцію за кордон. Саме тому, часто, в Україну завозять пральні порошки найнижчої якості, контрабандні товари і фальсифікати відомих брендів, які розсипаються в прикордонній зоні з одного чана у вже готові видрукувані упаковки. Це ж стосується і рідких засобів для прання. ''Купити гель для прання'' у великій тарі невідомого походження зараз простіше простого. 

Якість такого продукту залишає бажати кращого і покупця, як правило, чекає розчарування. Дійсно якісний імпортний товар присутній на ринку України, але коштує він зовсім недешево. Не полінуйтеся перевести ціну товару в долари, враховуючи митні витрати, і ви зможете адекватно оцінити якість продукту. 

Інтернет-магазин побутової хімії, супермаркет, мережевий маркетинг - де купити найкращий пральний порошок?


Багато хто вважає, що в мережі інтернет можна купити пральний порошок преміальної якості за прийнятною ціною. Частково це правда. Але є нюанси. Економічна криза стимулювала зростання ринку продукції, яка не має необхідних гігієнічних висновків і декларацій відповідності. Така продукція може бути реалізована тільки в мережі інтернет, так як національні мережі і спеціалізовані магазини побутової хімії ретельно стежать за своїм асортиментом. Що стосується мережевого маркетингу, то тут теж потрібно бути обережним. І в плані сертифікатів, і в плані «преміальності продукту». Висока ціна порошків і ''гелів для прання'' іноді може бути обумовлена зовсім не якістю, дорогими компонентами і екологічною безпекою товару, а особливостями формування ціни в такому каналі збуту, як мережевий маркетинг. Це так звані «багатоступінчасті продажі», де є ланцюжок агентів зі своїм відсотком від реалізації. Тому, здійснюючи покупку, пам'ятайте про ці нюанси. 

Вибір, безумовно, за вами. Ми зі свого боку сподіваємося, що поради щодо вибору ''кращого прального порошку'' були для вас корисними і допоможуть вам купити пральний порошок найкращої якості при мінімальних витратах.