Чому небезпечно використовувати звичайний пральний засіб для дитячих речей

Поява в будинку малюка привносить в розмірене життя сім'ї масу нових турбот. Для молодих і недосвідчених батьків воно також пов'язане з безліччю питань, які потребують негайного вирішення. Серед найважливіших - чим прати дитячі речі, які кошти використовувати, чому не можна застосовувати «дорослі» порошки.


Чому звичайні пральні засоби - табу

Перебираючи можливі варіанти порошків, з переліку слід відразу виключити «дорослі» кошти. Пов'язано це з особливостями їх складу. У них входять різні ароматизатори, ароматизатори, фосфати, ПАР, інші хімічні компоненти, які становлять потенційну загрозу для маленького організму.

Наявність в порошку ароматів забезпечує йому сильний аромат, який залишається на речах. Це може стати причиною дратівливості малюка, адже в ранньому віці нюх сильно розвинене. У деяких випадках аромати стають причиною алергічних реакцій. Фосфатні добавки погано виполікуються з тканин. Вони здатні проникати в організм крихти навіть через пори і накопичуватися там. Фосфати пересушують шкіру, негативно впливають на імунітет і склад крові. Тому вибираючи, яким порошком прати дитячі речі, слід повністю виключити засоби, що містять ці компоненти.

Поверхнево-активні речовини (ПАР) необхідні для гарного піноутворення. Чим їх більше, тим пишніше біла пінна шапка над водою. Діляться ПАР на катіонні і аніонні (більш небезпечні). Потрапляючи в організм, такі речовини накопичуються у внутрішніх органах, порушують протікання основних біохімічних процесів в клітинах, викликають алергічні реакції. У переважній більшості європейських країн їх використання заборонено законом.

Як вибрати «правильне» засіб

У спеціалізованих магазинах запропоновано велику різноманітність засобів в яскравих упаковках. Вирішуючи, ніж прати дитячі речі для новонароджених, важливо звертати увагу не на обгортку, а на текст. Упаковка повинна містити напис «з перших днів життя» або «для новонароджених». Далі слід перевернути коробку і вивчити склад. Якщо в порошку присутні фосфати або ПАР, то його краще повернути на полицю. Не зайвим буде понюхати упаковку. Сильний запах видасть наявність ароматичних компонентів в засобі.
Деякі мами задаються питанням, чи можна прати дитячі речі господарським милом. Відповідь однозначно позитивний. Адже для його виготовлення застосовується тільки натуральна сировина. Тому воно не алергенів і добре виполіскується. Істотний недолік господарського мила полягає в застосовності тільки для ручного прання. Хоча досвідчені мами знайшли вихід і з цієї ситуації: вони труть засіб на дрібній тертці і отриману стружку використовують в пральних машинах замість порошку.

Поради на замітку

Щоб мінімізувати ймовірність алергічних реакцій, важливо знати, як правильно прати дитячі речі. Робити це слід окремо від решти білизни, а також пам'ятати наступні прості рекомендації:

  • не слід залишати брудні речі більш ніж на добу - відіпрати їх буде складніше;
  • сильно забруднений одяг і пелюшки можна попередньо прокип'ятити;
  • після прання речі слід ретельно прополоскати кілька разів;
  • додаткову дезінфекцію речей можна забезпечити прасуванням і відпарюванням.

Таким чином, вибираючи, чим прати дитячі речі перед народженням дитини і в перші місяці його життя, важливо враховувати склад і особливості порошку. Якщо стоять на прилавках кошти викликають у Вас недовіру, краще почекати, поки малюк трохи подорослішає, і перший час використовувати безпечне дитяче мило.