Де тільки не живуть жіночі сумочки: на столі, на підлозі, на прилавках магазинів і сидіннях громадського транспорту. Будь-яка сумка - природжена мандрівниця. Отже, як же правильно доглядати за сумками?
Перш, ніж приступити до чищення сумки, уважно вивчіть якість матеріалу. Те, з чого вона зроблена, як раз і підкаже методи догляду.
Перш, ніж приступити до чищення сумки, уважно вивчіть якість матеріалу. Те, з чого вона зроблена, як раз і підкаже методи догляду.
- Шкіряну сумку можна почистити мильною водою, додавши кілька крапель нашатирного спирту. Після очищення рекомендується змастити виріб касторовою олією або гліцерином, а потім відполірувати ганчіркою.
- Якщо сумочка світла або біла, то її краще почистити вологою ганчіркою, а потім змастити безбарвним кремом для взуття або кремом в тон сумки. Після його нанесення слід почекати з півгодини, а потім також відполірувати.
- Сумочку з замші теж можна помити в мильному розчині, але не терти і не викручувати. Сильно забруднені місця потрібно регулярно чистити ластиком.
- Щоб повернути первісний блиск шкіряній сумці, її можна почистити кавовою гущею.
- Сумочку з шкіри рептилій очищають м'якою ганчіркою, але мочити такий виріб не можна.
- Сумку з шкірозамінника можна помити з миючим засобом для вовняних та шовкових виробів, але мити її можна тільки зовні, не допускаючи повного намокання. Видалити надлишки вологи, а потім висушити виріб потрібно за допомогою ганчірки. Щоб така сумка довго залишалася чистою, рекомендується використовувати спрей-антистатик.
Деякі сумки також можна прати.
- Перш ніж відправити сумку в пральну машину, вийміть з неї всі речі, дрібнички, квиточки, документи, монетки, косметику. Перевірте внутрішні кишені і приступайте до прання. Пам'ятайте, що замшеві сумки перуть вручну тільки в крайньому випадку, коли вже не допомагає сухе чищення шкільним ластиком або спеціальною щіткою.
- Модні сумки зі шкірозамінника не так практичні, як шкірян. Прати повністю їх не слід, якщо забруднилася тільки підкладка. Її краще відпороти, випрати у воді з відповідним миючим засобом, висушити і пришити. Якщо доводиться прати сумку з текстилю, то слід вчинити так: намильте губку господарським милом так, щоб на ній була тільки піна, а не вода. Протріть особливо забруднині місця до тих пір, поки вся сумка не почне легко намилюватися. Не забудьте обробити зовнішні і внутрішні кути сумки, тканину вздовж блискавки. Сушити сумку потрібно, набивши її газетами, щоб вона зберегла свою форму.
- Якщо ви вирішили попрати тканинну сумку в пральній машині, виберіть режим «Делікатне прання», 30 градусів, додайте трохи м'якого порошку або мила.
- Сумки великих розмірів слід розміщувати в машинці дном вниз - так в сумці буде менше води, та й машинка не вийде з ладу.
- При пранні рекомендується використовувати спеціальний мішок для делікатних тканин. Якщо під час прання від сумки відпаде пара страз, їх легко можна буде знайти і прикріпити на місце.
- Не варто прати сумку прямо перед використанням. Дайте їй 1-2 дня для того, щоб вона висохла самостійно.
- Пам'ятайте, що відбілювати і гладити сумки не можна!