Зручні, практичні, універсальні - все це джинси! Щороку вибаглива мода змінюється, але джинси завжди залишаються на гребені хвилі. Головне - придбати вдалу, якісну модель, і тоді вона буде служити роками. При правильному догляді, звичайно. Адже, незважаючи на те, що джинсова тканина вважається дуже міцною, її легко зіпсувати неправильним пранням.
Але зменшення розміру джинсів після прання рідко буває непоправним. Найчастіше волокна джинсової тканини після декількох годин розтягуються, і штани знову набувають початковий розмір і форму.
Попереджений значить озброєний!
Отже, з якими проблемами можна зіткнутися при пранні джинсової тканини?Колір, гудбай!
Сучасні виробники якісних джинсів використовують спеціальні барвники для глибокої прокраски, тому при пранні в холодній, майже холодній воді втрата кольору вашим улюбленим штаням не загрожує. Проте, потрібно відзначити, що вода під час прання може змінити колір, але лякатися при цьому не варто - так з тканини вимивається зайва фарба. Деякі господині вдаються до хитрощів і в тазик з новими кладуть старі джинси, щоб пофарбована вода освіжила і поліпшила колір потьмянілих джинсів. Гаряча вода для джинсів згубна - вони дуже швидко можуть втратити свій насичений кольор.Усадка
Як правило, джинси шиють з щільних бавовняних тканин з додаванням різних синтетичних волокон. Від співвідношення кількості бавовни і добавок залежить ступінь усадки і жорсткості випраних речей. Чим більше бавовни, тим вище ризик усадки, і тим жорсткіше висохлі штани.Але зменшення розміру джинсів після прання рідко буває непоправним. Найчастіше волокна джинсової тканини після декількох годин розтягуються, і штани знову набувають початковий розмір і форму.
Обережно: обробка!
Декоративне оздоблення надає джинсам особливий шик, воно здатне перетворити звичайні штани в шикарний наряд. Але догляд за такими речами вимагає особливо дбайливого (краще ручного!) прання із застосуванням щадних миючих засобів, щоб не пошкодити вишивку, мереживо або не зіпсувати блискучі деталі.Секрети правильного прання
Отже, як випрати джинси правильно?
- По-перше, перед пранням потрібно уважно вивчити етикетку і розібратися у всіх умовних позначеннях і символах. Рекомендується прати джинси вручну або в пральній машині, встановивши річний або делікатний режим. Ніколи не тріть сильно забруднені місця щіткою - залишаться світлі плями. Не користуйтеся пральною дошкою або пральною машиною з числом оборотів більше 800 в хвилину.
- Миючі засоби краще вибрати спеціальні, з позначкою «для джинсової тканини». Якщо таких немає, то не можна використовувати порошки з вибілювачем (потьмяніє фарба на тканині, втратять блиск оздоблювальні деталі) і агресивні засоби для виведення плям. Краще скористатися порошками для кольорової білизни і м'якими рідкими засобами для виведення плям.
- З сильними забрудненнями потрібно боротися обережно. Не варто сильно забруднені речі замочувати на тривалий час, так як навколо металевих деталей можуть утворитися некрасиві розводи від іржі. 0,5-1 години в розчині миючого засобу цілком достатньо, щоб розм'якшити бруд і потім видалити його не жорсткою щіткою без зайвої старанності, а то разом з брудом з тканини піде і фарба. А в проблемних, що труться місцях, можуть утворитися потертості і дірки.
- Перед пранням в машинці слід ретельно перевірити кишені, застебнути всі блискавки, надійно закріпити нитки на оздоблювальних деталях.
- Чорні та кольорові джинси краще прати, додавши у воду трохи оцту, - це «пожвавить» забарвлення.
- Штани потрібно вивернути навиворіт і покласти в спеціальний мішок для прання. Так ви вбережете і улюблену річ від псування і не менш улюблену машинку від поломки.
- Джинси після прання краще не віджимати в барабані машинки, а повісити за верхній край пояса штанів, щоб вода стекла самостійно. Можна кілька разів провести руками по джинсам, пропускаючи тканину між долонями, як би зганяючи воду до низу.
- Перед тим як надіти випрані джинси, переконайтеся, що тканина добре просохла, інакше вологі волокна миттєво розтягнуться в опуклих місцях і зовсім втратять презентабельність.
- Після прання джинси можна про-прасувати з вивороту. Це поліпшить їх зовнішній вигляд і пом'якшить надмірно жорстку тканину.
- Джинси краще зберігати в чистому вигляді в сухому, добре провітрюваному місці. Небажано зберігання поруч з речами, які мають різкий запах. Не зберігайте виріб вологим і в складеному вигляді.